Лайм - близький родич лимона, що виростає в країнах Південної Азії, Африки, Центральної і Південної Америки. Цілюща ефірна олія добувається з кірок плодів цього дерева двома методами - механічним віджиманням і паровою дистиляцією.
Багатий і різноманітний склад олії лайма. У ній містяться дуже цінні біологічно активні речовини - сабіна, лімонен, камфін, пінен, цинеол, ліналоол, цитраль, борнеол, різні ефіри, спирти і кислоти.
Корисні властивості ефірної олії лайма настільки численні, що вона може успішно замінити знамениті бренди косметики.
Цей ароматний «домашній терапевт» є відмінним антисептиком і антиоксидантом, а його запах чудово стимулює та тонізує. Болезаспокійливі властивості ефірної олії лайма використовують при головних болях, ревматизмі та артриті. Вона є базовим компонентом протизастудних сумішей і фітопрепаратів для лікування інфекцій горла.
Усього кілька крапель ефірної олії лайму у складі інгаляцій зменшують лихоманку і знижують температуру, а її використання в масажних сумішах покращує тонус вен і стимулює лімфоток. Важко знайти більш ефективний і при цьому приємний засіб для профілактики грипу, лікування бронхіту, риніту, синуситу, ангіни та фарингіту.
Ефірна олія лайма прискорює одужання після важкої хвороби, оскільки є відмінним рослинним іммуностимулятором.
Сприятливий вплив на соматичну і психоемоційну область нашого здоров'я дозволяє рекомендувати цю олію до використання в клімактеричний період, для зняття гостроти передменструального синдрому, усунення нейроциркулярної дистонії і стресів.
Крім відмінної антидепресивної дії ефірна олія лайма підвищує працездатність, поліпшує концентрацію уваги і успішно бореться з млявістю, апатією і сонливістю. Тому, готуючи аромалампу, обов'язково включите її до складу своєї улюбленої ароматичної композиції!
Косметичні властивості ефірної олії лайма настільки ж цінні, як і його терапевтична дія. Це незамінний компонент всіх натуральних фітозасобів для лікування акне, герпесу, папілом, фурункульозів і гнійничкових уражень шкіри.
Ефірна олія лайма покращує структуру і стимулює ріст волосся. Вона розгладжує шкіру і стягує пори. Відбілюючу дію цього ефіру використовують для усунення вікової пігментації шкірних покривів, а також для освітлення нігтів.
Додавання ефірної олії лайма в креми нормалізує роботу сальних залоз і рекомендується для щоденного догляду за жирною шкірою обличчя.
За допомогою олії лайма можна успішно боротися з пастозністю шкіри - косметичною проблемою, яка виражається в зниженні її еластичності і появі набряків підшкірно- жирової клітковини. У дерматології її успішно застосовують для лікування корости та інфікованих ран.
Можна довго шукати хороший засіб для пом'якшення грубої шкіри колін, ліктів, і стоп, але тільки після застосування крему з ефірною олією лайма ви отримаєте довгоочікуваний ефект.