Indigofera, басма Indigofera, басма Indigofera, басма

Indigofera (Indigofera tinctoria) — рослина родини Бобові, вирощується в Індії та багатьох інших країнах з тропічним кліматом для отримання синьої фарби. З листя індігофери отримують басму — натуральний природний барвник, що містить біологічно активні речовини та вітаміни.

У давні часи басмою фарбували волосся, брови, вії, одяг і навіть домашніх тварин; використовували в якості чорнила, в медичних та косметичних цілях. Оскільки басма привозилась з далеку, то була дорогою і купити її могли лише заможні люди, а пофарбовані басмою речі вважались ознакою благополуччя та добробуту.

Натуральність барвника та його властивості роблять басму унікальною фарбою, яка стимулює ріст волосся, покращує його структуру, зміцнює волосся та усуває лупу. Сама басма фарбує в синьо-зелений колір, тому її використовують разом з хною.

Така фарба для волосся— ідеальний варіант для людей, у яких підвищена чутливість до хімічних компонентів звичайних фарб для волосся. Індігофера входить входить до складу засобів по догляду за волоссям (фарби, шампуні, маски, олії).

Індігофера володіє бактерицидними та протизапальними властивостями, використовується для лікування фурункулів та шкірних захворювань, при запаленнях ясен, горла, тонзиліті.

Добавить коментарий