Це природний матеріал, що володіє високими лікувальними властивостями. Також він відомий як «порцелянова глина» або «біла глина». Її добувають в екологічно чистих районах Болгарії та Китаю.
Застосування
У медицині застосовують каолін, який пройшов високу очистку і вільний від сторонніх домішок. Він зустрічається у вигляді білого порошку або пастоподібної речовини, схожої на віконну замазку. Його вигляд залежить від кількості доданої води.
Каолін являє собою з'єднання оксидів алюмінію і кремнію з водою. У його склад входять такі мікроелементи: цинк, кремнезем, азот, мідь, магній, кальцій, калій і ін. Головним елементом каоліну є кремнезем.
Основні косметичні властивості каоліну - це підсушування і очищення шкіри. Він усуває забруднення, вбирає в себе надлишок виділень потових залоз і шкірного сала. Завдяки цій якості його застосовують в дитячій косметології у вигляді присипок, в косметичних салонах - у складі масок, а в дерматології в якості паст і мазей.
Каолін у своєму сухому вигляді добре поєднується з такими порошкоподібними косметичними речовинами як цинкові і титанові білила, тальк, крохмаль, окис магнію. Оскільки глина відрізняється посиленням бактерицидної дії, її активно використовують в протизапальних масках і мазях. Каолін застосовують в декоративній косметиці в сухих дезодорантах і пудрах .
Глина ідеально підійде жінкам, які мають жирну шкіру обличчя. Сам по собі каолін може використовуватися в домашніх умовах в якості маски. Каолін насичує шкіру корисними мінералами, поглинає надлишковий бруд і жир, що скупчилися на поверхні, стимулює регенерацію клітин і обмін, що відбувається в них