Перше, на що варто звернути увагу: у косметичній промисловості застосовується високоочищений діоксид титану, що має мілку дисперсну структуру. Роздроблений до найдрібніших частинок, порошок використовують для виготовлення захисних кремів і різних пудр, мила, аерозолів, тіней і помад. Головне призначення діоксид титану - зменшити негативний вплив сонячних променів на шкіру, і з цим добавка цілком справляється, оскільки діоксид титану має властивості ультрафіолетового фільтра.
До переваг даного компоненту відноситься його хімічна нейтральність: він не вступає в реакцію з шкірою, тому не викликає алергічних реакцій. Проте, не позбавлений діоксид титану і недоліків, які більше пояснюються його фізико-механічними властивостями, а хімічною формулою, як може здатися на перший погляд.
Одне з головних негативних явищ, пов'язане із застосуванням діоксиду титану в косметичних засобах, пояснюється дрібним розміром частинок. За певних умов дані частинки здатні зіграти роль фотокаталізатора, тобто сприяти посиленню, а не мінімізації впливу УФ-променів на шкіру. Як правило, в дорогій косметиці діоксид титану вірно виконує свою функцію, але використання косметичних засобів сумнівного виробництва, що містять дану добавку, пов'язане з чималим ризиком.
З найбільш поширених забобонів, пов'язаних із застосуванням діоксиду титану в косметиці, слід відзначити шкоду, що нібито наноситься здоров'ю. Насправді подібні твердження далекі від істини: дослідження показують, що діоксид титану здатний викликати певні розлади здоров'я тільки при вдиханні у великій кількості. Проте, косметику з діоксидом титану слід ретельно змивати, оскільки дрібні частки здатні забивати пори.